A A A K K K
для людей із порушенням зору
Єрківська громада
Черкаська область, Звенигородський район

Батьки! Зверніть увагу на дітей!

Кожен п'ятнадцятий злочин в Україні - справа рук неповнолітніх. В цілому ж за 2014 рік діти і підлітки у нашій країні здійснили понад 14 тис. правопорушень - такі невтішні статистичні дані озвучує Уповноважений Президента України з прав дитини.

     Статистика показує , що найчастіше діти скоюють правопорушення якраз під час навчального року, в період після закінчення занять у школі і до восьмої вечора. Влітку, до речі, таких пригод трапляється менше. Напевно, під час канікул у школярів більше можливостей застосувати себе в чомусь, піти на той же пляж , зіграти у футбол, відправитися в ліс.

     Турбота батьків про свою дитину не залежить від сезонів. Якщо вже вони цікавляться життям дитини і доглядають за ним, то роблять це завжди . Не потрібно сприймати канікули і вільний час як загрозу, вона для сучасних дітей складається зовсім в іншому. Причина в тому, що у нас відбувається падіння моральних цінностей. Від багатьох дітей можна почути фразу: «Я нікому не потрібен». І це якраз проблема багатьох сімей , а також сімей середнього достатку. Батьки мотаються по закордонах, у відрядженнях, а свою дитину залишають на няню, бабусю, які батька з матір'ю замінити не можуть. Дитина ж прагне зробити хоч щось, щоб на нього звернули увагу: спочатку одягається не як усі, потім приходить додому п'яною - може, хоч так його помітять. А все, що він чує в підсумку від батька: «Дивися , наступного разу не змішуй міцні напої та слабоалкогольні ». Потім у підлітка з'являється компанія і ... пішло - поїхало.

    Які перші ознаки того , що син або дочка потрапили у погану компанію? У кожної дитини вони індивідуальні. Наприклад , він замикається в собі, не хоче йти в школу або не розповідає , що там відбувається. Це вже сигнал - пора навідатися до класного керівника . Дитина часто з кимось говорить по телефону, йому постійно телефонують з одного і того ж номера, про який в школі не знають. Якщо батьки постійно спілкуються з сином або дочкою , то відразу зрозуміють, що у чада з'явилися «таємниці».

     А що робити , якщо нехороші ознаки в наявності? Треба з альтернативних джерел дізнатися , що це за компанія , з якою зв'язалася дитина. Заглянути в телефон підлітка - я не вважаю, що це буде порушенням його прав. Так , у дитини є право бути почутим , але ні в одній міжнародній конвенції не прописано право неповнолітнього на приватність.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь