Кабмін скасував пільги одержувачам субсидій

Кабінет Міністрів України скасував нарахування пільг для одержувача субсидій на житлово-комунальні послуги. Про це йдеться в постанові Кабміну №319 від 27 квітня, опубліковане на сайті уряду.

Як йдеться в тексті постанови, громадянам, які мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг і при цьому звертаються за субсидією на ЖКП, пропонується скасувати нарахування пільг на весь період користування субсидією на ЖКП.

"Зазначене не призведе до зменшення рівня соціального захисту населення, оскільки субсидії розраховуються з урахуванням пільг на оплату послуг і обсяг обов'язкового платежу за послуги залежить тільки від доходів сім'ї", - йдеться в повідомленні.

Інформація про даних осіб в автоматичному порядку подається підприємствам - виробникам житлово-комунальних послуг і вноситься в Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги.

Змінами також передбачається призначати субсидію на послуги з управління будинком (з урахуванням вимог Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку").

Дитячим будинкам сімейного типу субсидія призначається за рішенням комісії з урахуванням кількості дітей, які фактично проживають у будинку, але не зареєстровані, з моменту створення такого будинку; не враховувати сукупний дохід при призначенні субсидії державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та допомогу внутрішньо переміщеним особам; визначити, що до сукупного доходу пільговика включається допомога по безробіттю та інші виплати, що здійснюються фондами соціального страхування; визначити право пільговика на отримання пільг на 12 місяців (на сьогодні - на 6 місяців).

Крім цього, пропонується за підсумками опалювального сезону невикористані суми субсидії внаслідок ощадливого споживання енергоресурсів повертати в державний бюджет. При цьому з метою стимулювання громадян до економного споживання послуг пропонується частину невикористаної суми субсидії в еквіваленті вартості 100 куб. метрів природного газу або в еквіваленті 150 кВт/год електричної енергії (у разі використання даних джерел енергії для індивідуального опалення) зараховувати як оплату послуг, у тому числі обов'язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди.