Єрківська громада
Катеринопільський район, Черкаська область

Збільшення вартості субсидії на тверде паливо паралельно призведе до зменшення користувачів субсидіями на газове опалення – тобто економитиметься газовий ресурс

Восьмого серпня Кабінет Міністрів прийняв постанову, проект якої на доручення Прем’єр-Міністра підготувало Міністерство соціальної політики – щодо перегляду встановлених граничних показників вартості твердого палива та скрапленого газу для надання населенню пільг і житлових субсидій.

     Запропоновано встановити граничну ціну твердого палива на рівні 2000 гривень за 1 тонну твердого палива (це на 23,5% більше, ніж у попередньому році) та 200 гривень на один балон скрапленого газу. Зазначені соціальні гарантії, на відміну від інших, надаються готівкою.

     «Для реалізації цього рішення необхідно збільшити розмір субвенції з державного бюджету на 1 млрд 300 млн грн, таким чином, загальний обсяг складатиме 2,5 млрд грн», - обґрунтував Міністр соціальної політики Андрій Рева.

     За словами Міністра, житлові субсидії розраховуються на рік, виходячи з вартості 2 тонн вугілля та 2-4 балонів скрапленого газу, залежно від складу сім’ї, а пільги – з вартості 1 тонни вугілля та 1 балону скрапленого газу. У 2016 році показник вартості 1 тонни вугілля становить 1532 грн 88 коп., 1 балону газу – 196 грн 66 коп.

     «У першому півріччі 2016 року пільги та субсидії на тверде паливо надано понад 450 тисячам сімей, – зазначив Міністр соціальної політики Андрій Рева, – на суму близько 760 млн грн. Але наразі, з огляду на збільшення граничної ціни твердого палива та скрапленого газу на надання пільг і субсидій, буде проведено донарахування відповідних показників для згаданих сімей. Видатки на збільшення соціальних гарантій забезпечуватимуться за рахунок перерозподілу коштів на надання пільг та субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, що накопичилися на рахунках підприємств-надавачів послуг за підсумками опалювального сезону 2015–2016 років, у зв’язку з невикористанням державних видатків та субсидій внаслідок теплої зими – близько 10 млрд грн».

     Здебільшого згадані пільги та субсидії стосуються сільських мешканців.

     «У тих селах, де є можливість використовувати й газ, і тверде паливо, субсидія надається за вибором, – каже Андрій Рева. – Якщо вартість твердого палива буде занижена, то селяни зможуть добирати субсидії на газ. І, що важливо, – збільшення вартості субсидії на тверде паливо паралельно означає, що зменшуватиметься кількість людей, які використовуватимуть субсидії для газового опалення. Тобто ми будемо економити газовий ресурс, водночас, захистивши селян реальними коштами».« повернутися до списку новин