Пільга на житлово-комунальні послуги надається з дня звернення право на отримання пільг визначається кожні дванадцять місяців

Дата: 31.08.2016 10:20
Кількість переглядів: 49

Постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 р. № 389 затверджено ПОРЯДОК надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї.

Для визначення права на пільги, пільговики, до складу сім’ї яких входять працездатні особи, через кожні дванадцять місяців подають декларацію про доходи сім’ї пільговика, а також довідки про доходи свої та членів сім’ї на яких поширюється пільга, за шість місяців, що передують місяцю звернення, або документи, що підтверджують відсутність доходів за такий період.

До сукупного доходу сім’ї пільговика включаються нараховані:

1) пенсія;

2) заробітна плата;

3) грошове забезпечення;

4) стипендія;

5) соціальна допомога (крім частини допомоги при народженні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, частини допомоги при усиновленні дитини, виплата якої здійснюється одноразово, допомоги на поховання, одноразової допомоги, яка надається відповідно до законодавства або за рішеннями органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, організацій незалежно від форми власності);

6) доходи від підприємницької діяльності;

7) допомога по безробіттю та інші виплати, що здійснюються фондами соціального страхування.

Для працездатних осіб, у яких відсутні доходи (крім осіб, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, вищих навчальних закладах, осіб, призваних на строкову військову службу), враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на відповідний місяць

Для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку:

• першої групи, до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на відповідний місяць.
  • другої групи, до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні двох прожиткових мінімумів, установлених для працездатних осіб,
  • третьої групи, - трьох прожиткових мінімумів, установлених для працездатних осіб.

У разі коли середньомісячний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу не перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, пільговик має право на отримання пільг протягом 12 місяців з місяця визначення відповідного права.

Структурний підрозділ з питань соціального захисту населення подає організаціям, підприємствам – надавачам послуг списки пільговиків, які мають право на отримання пільг.

Підприємства надають у встановленому порядку пільги пільговикам, зазначеним у списках.

Після закінчення визначеного терміну дії пільг, право пільговика для отримання пільг на наступний період визначається відповідно інформації поданої пільговиком про доходи сім'ї на яких поширюється пільга.