Земельний пай не позбавляє права на субсидію – Гройсман

Дата: 16.08.2016 10:48

Глава уряду розвінчав ще один міф про пільги

Наявність будь-якого майна, в тому числі квартири, машини, земельних паїв, не впливає на право отримання субсидії. При розрахунку розміру субсидії враховується дохід, який приносить майно. Якщо пай не здається в оренду, то дохід відсутній. Про це на своїй сторінці в Facebook написав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

"У суспільстві ходять чутки про те, що якщо у кого-небудь з членів сім'ї у власності є земельний пай, то така сім'я не може претендувати на субсидію. Відповідально заявляю – це неправдива інформація", – підкреслив прем'єр.

Наприклад, за словами Гройсмана, людина отримує пенсію в розмірі 1400 грн. При цьому володіє земельним паєм, який умовно приносить дохід 2000 грн на рік. Таким чином дохід цієї людини в рік становить 18 800 гривень. При розрахунку субсидії для такої людини береться його середньомісячний дохід – тобто 1566 грн (18 800/12 місяців). Він ділиться на прожитковий мінімум – 1399 грн., ділиться на 2 (базовий коефіцієнт) і множиться на 15% (згідно з формулою розрахунку субсидії).

"Це означає, що оформивши субсидію, комунальні витрати цієї людини складуть лише 8,4% від сукупного доходу. Тобто, 131 грн в місяць людина буде платити за комуналку самостійно, решту – заплатить держава", – зазначив прем'єр-міністр.

Нагадаємо, раніше Кабмін розвінчав ТОП-9 міфів про субсидії. Як зазначив глава Мінсоцполітики Андрій Рева, через поширення неправдивої інформації багато українців відмовляються від оформлення пільг, які допомогли б їм впоратися з підвищенням тарифів.